Jak se připravit na focení miminka?

Kdy se miminka fotí?

Miminka fotím většinou ve věku 5 až 14 dní po porodu. Výjimkou jsou předčasně narozená miminka, kdy se termín focení od narození může protáhnout. V takto brzkém věku se děti fotí proto, že jsou hodně spavá a ve spánku se dají hezky polohovat na stylizované fotografie. Termín vašeho porodu si zapíšu a až bude malé na světě, domluvíme konkrétní termín focení. Ideálně, když se mi ozvete ještě z porodnice.

Kde se fotí a co je potřeba?

Miminka jezdím fotit výhradně domů. Pro tak malé miminko i maminu je to pohodlnější a nemusí nikam složitě cestovat. Všechny rekvizity a co je potřeba k focení si vozím s sebou. Z vaší strany potřebuji pouze světlejší místnost, teple vytopenou (25 stupňů) a především vaši trpělivost.
Před mým příjezdem se pokuste miminko trochu unavit. Ideální je, když kojení vychází kolem mého příjezdu. Miminko nakrmte pouze v plence nebo oblečku, který se snadno sundá. Ihned po kojení budeme miminko převlékat.

Délka focení

Focení trvá 2-4 hodiny, někdy i déle. Vše záleží pouze na miminku, při focení se plně podřizujeme jemu. Důležité je být v klidu a radši počítat s delším časem focení. Jakoukoli nervozitu maminky či tatínka miminko pozná a to se zpravidla na focení promítne.

Společná fotografie s tatínkem a sourozenci

Na focení samotného miminka je nejlepší přítomnost pouze má a maminky. Pokud má miminko staršího sourozence, především pak ve věku 1-3 roky, je lepší ho na focení svěřit tatínkovi či prarodičům. Čím klidnější prostředí na focení bude, tím rychleji se dílo zadaří. Stejné je to i v případě, že je z focení trochu nervózní i tatínek. Na první dvě hodiny nemusí být přítomen. A když se budeme blížit k závěru focení, tatínka i se sourozencem na společný snímek přivoláme.

A důležitá informace na závěr

Pokud si myslíte, že na toto vše nejste připraveni, je lepší focení miminka odložit na pozdější dobu Třeba až mu bude 6 měsíců, kdy bude samo pást koníky, usmívat se na vás, popřípadě se už i přetáčet.